ESTETİK BOY UZATMA

PRECICE STRYDE

Boy uzatma ameliyatını isteyen kişilerin çoğu vücut görünümlerinden memnun değildir. Vücut imgesi kendimizi algılama şeklimizdir. Boyumuzun uzun veya kısa olması kaç cm boyumuz olduğu ile ilgili olduğu gibi, gövde ve bacak oranımıza göre kendimizi nasıl algıladığımızla da ilgilidir.

Toplumdaki boy uzunluğunun dağılımına bakarak toplumun ortalama boyunu, kimlerin topluma göre daha uzun ve daha kısa olduğunu değerlendirebiliriz. Yapılan çalışmalarda erkeklerde ortalama boy 173 cm ve kadınlarda 163 cm dir. Normal boy alt sınırı ise erkeklerde 166 cm ve kadınlarda 153 cm dir. Bu boyların altı kısa boy olarak kabul edilir. Ama asıl önemli olan kişinin kendisini nasıl algıladığıdır.

Estetik boy uzatmada amaç kişinin sağlıklı bir şekilde boyunu uzatmak ve bu süreç içerisinde kişiyi herhangi bir fonksiyon kaybına uğramadan süreci gerçekleştirmektir. Bu nedenle böyle bir ameliyat için en uygun yöntem kemik içine yerleştirilerek uzamayı sağlayan çivi sistemlerinin kullanılmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu çivilerin yük taşıma kapasitesine sahip bir model olan Precice Stryde çivisi üretildi.

PRECICE STRYDE AVANTAJLARI

Uzama sürecinde hasta bacağına yük vererek yürüyebilir. Bacağın veya kolun dışından manyetik alan verilerek kemikte uzama sağlanır. 8 cm'e kadar uzama kapasitesi vardır.

BOY UZAMA SÜRECİ NASILDIR?

Boyunu kozmetik açıdan uzatmak isteyen kişi öncelikle kliniğimizde muayene edilir. Muayene edilen hastanın bacak boy filmi üzerinde kullanılacak Precice Stryde çivisinin ebatları belirlenir ve hasta için çivinin siparişi verilir. Bu süreç 3-4 hafta kadar sürmektedir. Çekilen x-ray grafiler üzerinde ameliyat planlaması yapılır.

Kararlaştırılan günde hastanın hastaneye yatışı yapılır. Hastanın ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlandıktan sonra hasta ameliyata alınır. Ameliyat süresi 2-3 saat kadardır. Ameliyattan 1 gün sonra kişi yürüteç yardımıyla yürütülür. Hastaneden 3 gün sonra hasta otel odasına yerleştirilir. Bu süreçte hastaya yürümesi ve gün içinde yapacağı egzersizleri öğretilir. 7. Gün Precice Stryde intramedüller çivinin dışardan kontrol cihazı ile hastanın nasıl uzatma yapacağı öğretilir. 17. Gün hastanın x-ray röntgen filmi çekilir. Yapması gereken egzersizleri öğrenen hasta evine gidebilir. Hasta 3 haftada bir bacağının röntgen filmini doktoruna gönderir. Bu süreçte 2 adet kanediyen ile hasta yürüyebilir. Uzama tamamlandıktan sonra aylık röntgen filmleriyle kemik oluşumu tamamlanıncaya kadar hasta takip edilir.

Boy Uzatma Rehberi

Uyguladığım Tedaviler

Kalça ve Diz Protezi

Kalça ve diz ağrıları neden olur? Kalça veya diz protezi ameliyatı kimlere yapılır? Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kemik Enfeksiyonu

Günümüzde kemik enfeksiyonları bilinenin aksine tedavi edilebilen hastalıklardır. Hastalığın tekrarlama olasılığı oldukça düşüktür.

Uzuv Kısalığı

Ekstremite uzatma, kemiği yavaş yavaş büyütme sürecidir. Titiz cerrahi teknikler ve hastanın yakın takibi ile komplikasyondan uzak emin ellerdesiniz.

Kemik
Eğriliği

Bacak fonksiyonlarında iyileşme ve gelecekte daha büyük cerrahi müdahalelerden korunmak için parantez bacak düzeltmesi yapılması tavsiye edilir.

Kemik Kaynama
Problemi

Yanlış kaynamış veya hiç kaynamamış kırıkların tedavi süreci sabır ve titizlik gerektirir. Tecrübe ve tekniklerimizle hastalarımızın yanındayız.

Ayak Şekil
Bozuklukları

Kendi ayaklarınız üzerinde durarak sağlıklı bir hayat sürmek için, ayak ve ayak bileği rahatsızlığınız varsa bize başvurabilirsiniz.

Bel ve Omurga
Hastalıkları

Bel ağrısı iyileştirme egzersizleri, skolyoz takibi ve ameliyatı gibi bel ve omurga tedavilerinde hizmetinizdeyiz.

Instagram'da Takip Edin

Hasta Yorumları

Buket S.

Başarılı bir ameliyat sonrası kısa olan bacağıma takılan uzatma çubuğu sayesinde uzaması sağlandı.

Sonay M.

Böylesine muhteşem başarılı operasyonları gerçekleştiren harikulade bir hekim... Hayatı bana geri verdiği için sonsuz minnettarım...

Rezzan K.

Birkaç ay içinde iki bacağım da eşit hale geldi. Allah Özgür hocadan razı olsun.

Ali B.

Sağlıklı bi şekilde yürüyorum. Hocama sonsuz teşekkürler sunuyorum. Ve başarılarının devamını diliyorum.

Olcay B.

İyiki hocamla karşılaşmışım çok güler yüzlü ve kendine güvenen bi doktor, insana değer veren biri.

Ömer İ.

Sayesinde şu an sağlıklı bir şekilde içimde ukte kalan tüm yerleri gezip dolaşıyorum. Hocamın bu büyük başarısı sayesinde ilk iş olarak tüm egeyi dolaştım.

Suzan M.

Şu anda normal insanlar gibi yürüyorum, koşuyorum, sıfır sıkıntı hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum. Doç. Dr. Özgür Karakoyun'a danışmanızı tavsiye ederim.

Ö. Ç.

Dizlerim hep içe doğru dönüyordu, onun için gittim. Aynı zamanda bacağımda kısalık varmış, bunu fark ettiler ve kemiklerimi uzattılar. Bir sıkıntı çıkmadı. Şu anda gayet iyiyim.

H. K.

İyi bir doktor. Babamın yıllardır doktoru. Kastamonu'dan doktoru. Biz kendisinden çok memnunuz.

R. S.

Tüm hizmetlerinden çok memnun kaldım. Özellikle kemik uzatma ameliyatından çok memnun kaldım.

Ş. O.

Ağrım, sızım yok şu an. Çok memnun kaldım. İsteyen, soran her arkadaşa referans oluyorum.

N. N.

18 senedir kırığım var ama tutmuyordu, kaynamıyordu. Özgür Bey'e gittim. Ameliyat etti beni. Şimdi rahatlıkla yürüyorum.

G. O.

Ameliyattan önce ağrılardan yürüyemiyordum, adım atamıyordum fakat ameliyattan sonra 3 yıldır koşabiliyorum.

M. O.

Mesleğine çok düşkün ve mesleğini en iyi şekilde icra edenlerden kendisi. Ayağım kırılmıştı, ameliyatımı yaptı, çok memnun kaldım.

L. E.

Hocam ve ekibi mükemmel, Tekirdağ için kazanılmış en güzide kişilerden biri, tüm içtenliğimle herkese tavsiye ederim.

Bize Yazın

 

Oscar Ville Ofisleri
No:26/1 Tekirdağ Merkez

© Copyright 2020 Scroll2Top - Tüm Hakları Saklıdır. |

Size en iyi şekilde hizmet sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemize girerek çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi al.